INSPECTOR IN AGRICULTURA ECOLOGICA - Bioagricert SRL Italia- Sucursala Romania

Anunț publicat pe 12 Jan 2023

2 posturi disponibile - Inspectie- agricultura ecologica

Descrierea candidatului ideal

➡️ Studii superioare în domeniile agricultură, horticultură, zootehnie, medicină veterinară, ecologie, industrie alimentară sau alte domenii conexe agriculturii/studii postuniversitare de specialitate în domeniile agricultură, horticultură, zootehnie, medicină veterinară, ecologie, industrie alimentară sau alte domenii conexe agriculturii; ➡️Cunoaşterea şi înţelegerea filierei agricole şi agroalimentare, a modului de producţie ecologică (producţie animalieră, producţie vegetală, procesare, depozitare, distribuţie, comercializare, acvacultură, hrană pentru animale, alge marine) ➡️Disponibilitate de a învăța tehnici în domeniul agriculturii ecologice; ➡️Obligatoriu permis de conducere si disponibilitate de a călători în zonele alocate; mașina personală constituie un avantaj. ➡️Un foarte bun management al timpului și respectarea termenelor limită.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

➡️ Efectuează inspecțiile la operatorii înregistrati în agricultura ecologică pe raza județelor alocate, conform planului de control stabilit de biroul din Bucuresti, în conformitate cu cerintele Reg. 848/2018 și a normelor sale de aplicare; ➡️ Intocmeste rapoartele de inspecție la fiecare operator si transmite toate documentele rezultate în timpul inspecției catre biroul Bioagricert; ➡️ Prelevează probe de la operatori și le transmite în timp util către laborator, prin intermediul curierilor agreați de Bioagricert; ➡️ Menține legătura cu clienții din zonă și transmite solicitările acestora (ce nu pot fi rezolvate direct) către biroul din București; ➡️ Menține legătura cu personalul din București și participă la trainingurile/ întrunirile periodice; In cadrul companiei sunt disponibile 2 posturi: - 1 post pentru zonele Tulcea/Constanta/Ialomita -1 post pentru zona de vest- Timisoara/ Arad/ Caras-Severin

Despre Bioagricert SRL Italia- Sucursala Romania

Bioagricert este un organism de inspectie si certificare produse ecologice, ce ofera diverse servicii de inspectie si certificare a proceselor de productie si produselor agroalimentare obtinute prin metoda de productie ecologica. Sediul central se afla in Bologna (Italia), in Romania fiind prezent pe piata din anul 2007.

Website: https://www.bioagricert.ro/

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Constanța,
    Constanța Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 2
  • Departament: Inspectie- agricultura ecologica
  • Experienta minima: 12 luni
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Nu