Medic veterinar - DANBRED ARGES SRL

Anunț publicat pe 07 Sep 2022

1 post disponibil - Ferma

Descrierea candidatului ideal

Sociabil, orientat spre rezolvarea problemelor, spirit de echipa Se ofera cazare, 2 mese pe zi. Se ofera consiliere in vederea infiintarii cabinetului medical veterinar. Salariul : 1400 euro/7000 de lei net

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

- activitati de supraveghere sanitar veterinara a bolilor de animale si a zoonozelor din listele A si B ale Oficiului International de Epizootii - examinarea clinica, diagnostic si tratamente a animalelor pe categorii de greutate - recoltare si expediere probe de sange pentru examenele de laborator ( serologice, hematologice, biochimice, virusologice, parazitologice si altele) in scop de depistare, profilaxie a bolilor la animale si a zoonozelor pentru animalele mici si mijlocii - recoltare si expediere probe organe tesuturi si alte probe pentru analiza de laborator, efectuarea de necropsii la animalele mici si mijlocii - examene trichineloscopice - recoltare si expediere probe pentru sanitatie, probe de apa, furaje - sa elibereze orice documente sanitar veterinar, adrese, notificari solicitate de catre beneficiar sau solicitate de catre institutiile de stat - evidenta privind registrul de tratamente, mortalitati, inregistrare SNIA . - sa supravegheze aplicarea legislatiei sanitar veterinare in vigoare si pentru bunastarea animalelor - sa asigure instruirea personalului in ce priveste normele sanitar veterinare in vigoare si de bunastarea animalelor - reprezinta interfata in relatia cu Directia Sanitar Veterinara si pentru Siguranta Aleimentelor, precum si organismele superioare ce deriva din aceasta - eliberarea de certificate sanitar veterinare de sanatate si de transport animale vii, formulare de miscare, trasabilitate, - executarea operatiunilor de dezinfectie, dezinsectie, deratizare impreuna cu echipa

Despre DANBRED ARGES SRL

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Argeș,
    Slobozia Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: Ferma
  • Experienta minima: 12 luni
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Nu
  • Salariu oferit: 1400 €