Medic Veterinar - Farmavet

Anunț publicat pe 28 Apr 2023

30 posturi disponibile - Retail

Descrierea candidatului ideal

Esti pasionat de domeniul veterinar? Iti place sa lucrezi cu oamenii? Vrei sa faci parte dintr-o companie in plina dezvoltare? Atunci te asteptam in echipa Veterra! In momentul de fata recrutam la nivel national, avand disponibile peste 40 de roluri. Cautam o persoana care: • Are studii finalizate in domeniul veterinar sau farmaceutic: medic veterinar, tehnician veterinar, asistent farmacie umana; • Detine bune abilitati de comunicare si relationare; • Poseda bune cunostinte de Microsoft Office; • Are empatie, receptivitate, atentie si energie; • Ofera ajutor, pasiune, zambet, implicare si respect.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Farmacistul Veterinar va fi responsabil cu: • Identificarea nevoilor clientilor, formularea de recomandari (produse farmaceutice, accesorii sau hrana), consiliere si fidelizare clienti; • Informarea clinetilor despre modul de utilizare a medicamentelor si potentialele riscuri sau efecte adverse; • Eliberarea produselor farmaceutice, conform legislatiei in vigoare; • Administrarea stocurilor si urmarirea termenelor de valabilitate ale produselor farmaceutice. Ce iti oferim? • Suntem un brand serios si asta ne recomanda a fi un partener pe termen lung; • Pachet salarial motivant, comisioane din vanzari, traininguri de specialitate; • Cream un mediu armonios in care pregatirea profesionala se afirma; • Pretuim si sustinem personalul Veterra datorita caruia in prezent ocupam un loc fruntas in topul farmaciilor veterinare, la nivel national.

Despre Farmavet

Lansat în 2022, lanțul de servicii veterinare Veterra (farmacii veterinare, pet shops și saloane de cosmetică felină și canină), își propune să ofere soluții integrate pentru iubitorii de animale. Până la sfârșitul anului 2022, Veterra va avea 95 de locații iar pentru anul 2023 compania își propune să ajungă la un total de 200 unități, la nivel național. Veterra este un concept de retail inovator pe piața veterinară din România dar și din Europa și înseamnă mai mult decât o farmacie veterinară. Universul Veterra este construit special pentru stăpânii de animale și în beneficiul ființelor care ne fac viața mai frumoasă, fie că sunt câini, pisici, pești, cai, păsări sau animale de fermă si ne propunem să devenim cel mai de încredere și iubit brand atunci când vine vorba de îngrijirea animalelor, precum și prima alegere în mintea proprietarilor de animale. ”Din grijă pentru animale” este motto-ul echipei Veterra iar ceea ce ne motiveaza este faptul că iubim animalele și ne dorim sa fim suport pentru proprietarii acestora, oferind cele mai bune soluții de prevenție si tratament. Daca te regasesti in valorile noastre, te asteptam in universul Veterra!

Website: https://www.veterra.ro/

  • Tip job: Full time
  • Locatie: București,
    Sector 2 Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 30
  • Departament: Retail
  • Experienta minima: 6 luni
  • Permis de conducere: Nu