Agronom comercial. - GRAIN BAGS SRL

Anunț publicat pe 19 Feb 2024

1 post disponibil - Vanzari

Descrierea candidatului ideal

Candidatul ideal: • persoană responsabilă, capabilă să-și organizeze propria activitate; • proactiv şi orientat spre acţiune şi soluţiile necesare companiei agricole; • atitudine orientata spre nevoile clientilor; • experienta in utilizarea ingrasamintelor; • cunoașterea planurilor de fertilizare; • bune abilități de comunicare; • spirit de echipa; • seriozitate, competență si disponibilitate de a călători. Cerințele pentru locul de muncă: • Licenta de expert agricol sau diploma de la un institut tehnic specializat in tehnologii agricole sau similare; • Cel puțin 2-3 ani de experiență ca inginer agronom la firme de consultanță agronomică sau colaborare cu dealeri de îngrășăminte, semințe sau pesticide; • cunoașterea utilizării îngrășămintelor și întocmirea planurilor de fertilizare; • cunoașterea legislației europene actuale privind îngrășămintele; • pachet office (word, excel); • engleză sau italiană; • abilități de organizare; • rezolva probleme; • disponibilitatea de a călători în România și în străinătate pentru a participa la târguri/evenimente sectoriale și/sau vizite la clienți; • Permis de conducere categoria B;

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Descrierea activității • Promovarea produselor/îngrășămintelor și a conditiilor de vânzare, în zona Transilvaniei; • Căutarea constantă de noi clienți și maximizarea profilului celor existenți; • Formularea ofertelor și devizelor pe baza liniilor directoare indicate de conducere și a listelor de prețuri alocate; • Sustine zona comercială în identificarea produsului/soluției tehnice care răspunde nevoilor fermierului; • Organizează întâlniri tehnice a agenților de vânzări cu clienții, pentru a prezenta produsele; • Colaboreaza cu zona Comerciala pentru noi oportunitati, actiuni strategice de implementat pe piata; • Colaboreaza cu managementul pentru pozitionarea corecta a produsului (lista de preturi); • Se ocupă de colectarea și diseminarea informațiilor tehnice despre produse; • Colectează informații despre activitățile concurenților și cerințele pieței (prețuri, produse noi etc.); • Promovează evenimente de formare/informare care vizează diseminarea produselor companiei și sporirea imaginii companiei; • In coordonare cu Zona de Cercetare & Dezvoltare, urmăreste testele experimentale, colectează și procesează rezultatele. Beneficii: • Cursuri de specializare în domeniu; • Salariu atractiv intre 3500-5500 lei, in functie de experienta; • Cupoane; • Instrumente de lucru: telefon, masina de serviciu; • Posibilitate de dezvoltare profesională; Dacă vrei să faci parte din echipa noastră, trimite-ne CV-ul tău la adresa de mail : silobag@grainbags.ro sau contactează-ne la 0748541982.

Despre GRAIN BAGS SRL

Solutii eficiente, profitabile si sigure pentru depozitarea cerealelor si furajelor

Website: www.grainbags.ro

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Cluj,
    Cluj-Napoca Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: Vanzari
  • Experienta minima: 24 luni
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Da
  • Salariu oferit: 750 €