Internship Profil Tehnic - IPSO Agricultura

Anunț publicat pe 19 Mar 2024

2 posturi disponibile

Descrierea candidatului ideal

IPSO Agricultura, lider pe piața utilajelor și mașinilor agricole din România, caută un Intern dornic sa isi construiasca pachetul de cunostinte tehnice alături de echipa noastra. Dacă ești pasionat de domeniul tehnic și vrei să îți dezvolți cariera într-o companie de top, atunci ești candidatul potrivit pentru acest rol. Te califici daca: -urmezi un program de invatamant cu profil tehnic; - esti pasionat de mecanica, electrica, hidraulica; - doresti sa urmezi o cariera in domeniu. Limba engleză te va ajuta sa intelegi mai usor documentatia tehnica, iar cunoștințele bune de PC (Word, Excel, Outlook) vor ajuta in organizarea activitatii tale.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Ai oportunitatea de a invata: - cum sa lucrezi in cadrul unei organizatii multinationale, cu peste 26 de ani de experienta in piata utilajelor agricole din Romania; - procesul de intreţinere şi reparație a utilajelor agricole; - Identificarea pieselor de schimb si lucrul cu softuri dedicate. IPSO Agricultura este o companie cu o reputație excelentă pe piața utilajelor și mașinilor agricole din România și suntem mândri să fim lideri în acest domeniu. Alătură-te echipei noastre tehnice și contribuie la succesul nostru continu!

Despre IPSO Agricultura

Numărul 1 pe piața de mașini și utilaje agricole din România! Ipso este importator unic autorizat al mașinilor și utilajelor agricole John Deere, Kuhn,Manitou, Bednar FMT. Partener de afaceri solid, cu o experiență de peste 25 de ani în domeniul agriculturii și peste 500 de angajați în cele 23 puncte de lucru din toată țara, IPSO Agricultură oferă soluții integrate fermierilor din România: -Gamă completă de tractoare, combine de recoltat, prese de balotat, mașini de erbicidat și sisteme de management agricol marca John Deere. -Implemente premium și utilaje pentru oricare dintre lucrările agricole. -Noua ateliere de service, în cele opt regiuni de dezvoltare, în care lucrează mai mult de 130 de tehnicieni. -Cea mai dezvoltată rețea de depozite de piese de schimb din ţară, prin intermediul celor 20 depozite fiind puse la dispoziţia clienţilor săi, repere de piese de schimb originale. -FarmSight – agricultura de precizie te ajută în optimizarea costurilor și randamentelor folosind tehnologie și servicii pentru luarea deciziilor informate. Gestionarea completă a fermei - utilaje, parcele, inputuri, forța de muncă, consumuri. -Departament Irigații ce oferă soluții personalizate în alegerea echipamentelor, configurarea lor și punerea în funcțiune, precum și servicii de mentenanță și service -Utilaje rulate. Am construit un centru logistic unic la nivel național, dedicat stocării și pregătirii utilajelor de ocazie -Soluții de finanțare personalizate și adaptate fiecărui fermier IPSO Agricultură are în portofoliul său mărci de renume mondial: John Deere, Kuhn, Manitou, Bednar FMT, Geringhoff, Zurn, Fliegl, Grasdorf, Pichon Kemper, Laforge, Pellenc, Eassymass, Perard, Bauer și Ferbo Rain.

Website: https://www.ipso.ro/cariere/

  • Tip job: Sezonier
  • Locatie: Ilfov,
    Mogoșoaia Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 2
  • Departament:
  • Permis de conducere: Nu