Junior Technical/Sales Consultant Agribusiness - Kwizda Agro Romania SRL

Anunț publicat pe 24 Apr 2023

4 posturi disponibile - Sales, Tehnical

Descrierea candidatului ideal

Noi suntem Kwizda Agro Romania, companie de top în sectorul agricol din România, specializată în distribuția de inputuri pentru agricultură, dar și în consultanța tehnică oferită partenerilor fermieri, atât pentru culturi de câmp, cât și pentru culturi horticole. Facem parte din grupul Kwizda HOLDING International, o afacere de familie aflată la a cincea generație. Oferim un mediu de lucru stabil, foarte bine conectat la realitățile pieței locale și la tendințele globale. Dacă ești încă student sau masterand, ești pasionat de agricultură, ești entuziast și nerăbdător să-ți pui în practică și să-ți aprofundezi cunoștintele acumulate pe băncile scolii, ești dedicat și motivat să-ți dezvolți noi abilități, atunci te vrem în echipa noastră! Alături de noi, ai ocazia să ai un hands-on & realf-life experience de cum este să lucrezi în divizia de România a unei companii internaționale de agribusiness.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Care sunt beneficiile participării tale în acest program? • Oportunitatea de a învăța în cadrul unui internship plătit cum funcționează pe bune o companie de agribusiness și care sunt challenge-urile într-o astfel de afacere • Oportunitatea de a lucra și a-ți continua studiile în același timp – internshipul este part-time, îți poți ajusta programul, astfel încât să ajungi și la facultate • Oportunitatea de a afla cum funcționează și colaborează departamentele în cadrul unei companii de agribusiness • Oportunitatea de a-ți îmbunătăți abilitățile de comunicare și de lucru în echipă • Oportunitatea de a învăța lucruri noi, de la profesioniști în domeniu, într-un colectiv tânăr, dinamic, de la mentori care chiar au răbdare să stea lângă tine și să-ți răspundă la întrebări și curiozități • Oportunitatea de a învăța arta negocierii și tehnici de vânzare consultativă de la cei mai buni specialiști din cadrul firmei • Oportunitatea de a acumula experiență și cunoștințe necesare pentru a putea oferi consultanță tehnică de specialitate la poarta fermei și a înțelege nevoile fermierilor • Oportunitatea de a merge pe teren și a discuta face-to-face cu fermierii, dar și de a vedea cum e viața la birou, într-un office modern, în partea de nord a capitalei • Șansa de a fi angajat ulterior, cu contract de muncă, în cadrul companiei Cei interesați sunt rugați să trimită un CV însoțit de câteva rânduri despre motivul pentru care vor să se alăture companiei Kwizda Agro România, până la data de 24 mai 2023, la adresa de e-mail: laura.paulet@kwizda-agro.ro Evaluarea aplicațiilor primite se va face cu respectarea principiului confidențialității și al egalității de șanse. Vor fi contactate în vederea susținerii unui interviu numai persoanele care îndeplinesc cerințele menționate.

Despre Kwizda Agro Romania SRL

Noi, KWIZDA Agro Romania, suntem o parte importantă a Grupului KWIZDA Holding International, o afacere de familie aflată la a 5-a generație de profesioniști în domeniul chimic și agrochimic, înființată în urmă cu 170 de ani (în anul 1853). De 16 ani distribuim în România, către fermele din toată țara, produse de protecția plantelor și de nutriție, la cele mai înalte standarde calitative, atât pentru culturi de camp, cât și pentru culturi horticole. Furnizăm fermierilor de aici, pe lângă inputuri agricole omologate și atent selecționate, consultanță de specialitate și scheme tehnologice complete. Partenerii noștri ne consideră un aliat de încredere și ne acordă un loc semnificativ în topul distribuitorilor de produse pentru protecția plantelor și îngrășăminte din România, atât pentru cultura convențională, cât și pentru agricultura ecologică.

Website: www.kwizda-agro.ro

  • Tip job: Part time
  • Locatie: București,
    Sector 1 Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 4
  • Departament: Sales, Tehnical
  • Permis de conducere: Nu