Inginer zootehnist ferma suine - PREMIUM PORC GROUP

Anunț publicat pe 10 Apr 2023

1 post disponibil - Productie

Descrierea candidatului ideal

- Studii superioare ca inginer zootehnist; - Experiența de lucru în domeniul cresterii porcinelor reprezinta avantaj, insa se asigura formare la locul de munca in sistemul propriu de gestiune productie; - Dorinta de învăţare si deschidere pentru dezvoltarea unei cariere in cadrul unei ferme de porcine care activeaza la standarde inalte si cu rezultate de productie foarte ridicate; - Disponibilitate si capacitate de a lucra indeaproape cu echipa de muncitorii, cu oportunitatea de a coordona echipe, in functie de abilitati; - Abilități bune de comunicare și rezolvare a problemelor; - Limba engleza la nivel mediu spre avansat; - Cunoștinte operare calculator, pachetul Microsoft Office;

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Principalele responsabilități: - Lucreaza indeaproape cu echipa de muncitori pentru îndeplinirea tuturor activităților zilnice din cadrul sectorului pe care este repartizat, conform procedurilor standard de operare din cadrul fermei; - Ofera suport responsabilului de departament in coordonarea si monitorizarea echipei de muncitori pentru buna desfasurare a activitatii din cadrul departamentului; - Monitorizeaza starea generala de sănătate, îngrijire și tratament a porcilor; - Asigura vaccinarea de rutină respectând planul de vaccinare, sau la nevoie, ori de cate ori este necesar; - Participă la mișcarea generală a suinelor între hale/departamente, in functie de sectorul in care activeaza; - Inregistreaza și păstreaza evidența operațiunilor din producție și a efectivului de porcine, folosind sistemul digital de gestiune a productiei; - Asigura respectarea condițiilor de microclimat și funcționarea corespunzătoare a sistemului de ventilație în cadrul țarcului de fătare și halelor; - Asigura si monitorizeaza funcționarea corespunzătoare a sistemelor de furajare și adăpare; - Respecta cu strictețe regulile de biosecuritate în cadrul fermei;

Despre PREMIUM PORC GROUP

Premium Porc Group este un grup românesc de companii, parte a unui holding danez, specializat în înfiintarea și gestiunea producţiei de porcine în sistem intensiv, folosind tehnologie şi know-how danez. Grupul de companii Premium Porc este printre cei mai mari producători de carne de porc din Romania și deține ferme de creștere porcine în judeţele Brăila, Brasov, Constanţa, Olt, Sibiu şi Vrancea.

Website: https://premiumporc.com/

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Vrancea,
    Golești Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: Productie
  • Experienta minima: 6 luni
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Nu