Medic veterinar biosecuritate - PREMIUM PORC GROUP

Anunț publicat pe 10 Apr 2023

1 post disponibil - Biosecuritate

Descrierea candidatului ideal

- Studii superioare medicina veterinara; - Permis de conducere, categoria B este obligatoriu; - Experiența de lucru pe o pozitie similara reprezinta avantaj, se accepta si fara experienta anterioara de lucru; - Flexibilitate în ceea ce privește programul de lucru; - Abilități foarte bune de planificare, organizare și prioritizare; - Atenție la detalii și abilități foarte bune de comunicare; - Disponibilitate de a efectua vizite zilnice în fermă; - Cunoștinte operare calculator, pachetul Microsoft Office; - Fluentă în limba engleză, scris și vorbit, reprezinta un avantaj; - Compania asigura relocarea in jud. Constanta.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Scopul postului: Se asigură de buna desfășurare a activității sanitar veterinare în cadrul fermei, de respectarea masurilor de biosecuritate, a procedurilor interne de lucru si a prevederilor legale in vigoare. Poziția presupune vizite zilnice în ferma, precum și deplasări pe teren în vederea îndeplinirii sarcinilor de lucru. Punct de lucru: Ferme de porcine localizate in jud. Constanta (loc. Fantanele si Sibioara) Atributii si responsabilitati principale: - Planifică și efectuează vizite zilnice în ferma, privind respectarea masurilor de biosecuritate de catre angajati (reguli de intrare/iesire din ferma, echipamentul de lucru, cantina, curatenia si dezinfectia halelor, livrarea/transportul porcilor, incinerarea porcilor, etc); - Instruieste personalul din departamentul de productie, cu privire la regulile de biosecuritate si a măsurilor sanitar veterinare de înteprins în cadrul fermei; - Colectează informații și identifică factorii de risc asupra biosecurității fermelor: exploatații comerciale sau non-profesionale de porcine aflate în apropiere, intrările și ieșirile din cadrul fermelor, abatoare aflate în apropiere etc; - Organizeaza actiuni periodice de control, la domiciliul angajatilor pentru a verifica daca acestia detin porci in gospodarie; - Monitorizează si verifica registrul de vizitatori pentru accesul în fermă, cu respectarea strictă a regulilor de acces și completarea declarației pe proprie răspundere legata de detinerea de porci in gospodarie; - Colaboreaza permanent cu seful de ferma si il informeaza despre orice abatere constatata, cu privire la biosecuritatea fermei, atat in productie, cat si in perimetrul fermei, la exterior;

Despre PREMIUM PORC GROUP

Premium Porc Group este un grup românesc de companii, parte a unui holding danez, specializat în înfiintarea și gestiunea producţiei de porcine în sistem intensiv, folosind tehnologie şi know-how danez. Grupul de companii Premium Porc este printre cei mai mari producători de carne de porc din Romania și deține ferme de creștere porcine în judeţele Brăila, Brasov, Constanţa, Olt, Sibiu şi Vrancea.

Website: https://premiumporc.com/

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Constanța,
    Fântânele Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: Biosecuritate
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Da