Medic veterinar ferme porcine - PREMIUM PORC GROUP

Anunț publicat pe 10 Apr 2023

1 post disponibil - Biosecuritate

Descrierea candidatului ideal

• Studii superioare medicina veterinara; • Disponibilitate la relocare pentru fermele grupului aflate in jud. Brasov; • Permis de conducere categoria B - conditie obligatorie; • Experiența dе lucru pe o pozitie similara reprezinta avantaj, se accepta si fara experienta anterioara dе lucru; • Flexibilitate în ceea ce privește programul dе lucru; • Abilități foarte bune dе planificare, organizare și prioritizare; • Atenție la detalii și abilități foarte bune dе comunicare; • Disponibilitate dе a efectua vizite periodice în fermă; • Cunoștinte operare calculator, pachetul Microsoft Office; • Fluenta în limba engleză, scris și vorbit reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

• Întocmește, organizează și transmite toate documentele sanitar-veterinare conform prevederilor legale în vigoare; • Întocmește, procesează, transmite și arhivează toate documentele necesare legate de mișcarea animalelor, transportul și vânzarea acestora, ex.: documente de livrare, formulare de mișcare, certificat sanitar-veterinar etc; • Transmite documentele necesare șoferului și este prezent la încărcarea porcinelor în camioane în vederea transportului; • Pastreaza legatura cu autoritățile sanitar-veterinare și transmite catre acestea informațiile solicitate; • Întocmește și transmite diferite rapoarte zilnic, săptămânal sau lunar, către conducere și/sau autorități, conform termenelor si prevederilor legale; • Introduce în calculator și gestionează date legate de efectivul, producția și mișcarea porcinelor; • Planifică și efectuează vizite în ferma, privind respectarea masurilor de biosecuritate de catre angajati (reguli de intrare/iesire din ferma, echipamentul de lucru, cantina, curatenia si dezinfectia halelor, livrarea/transportul porcilor, incinerarea porcilor, etc); • Instruieste personalul din departamentul de productie, cu privire la regulile de biosecuritate, bunastare si a măsurilor sanitar veterinare de înteprins în cadrul fermei. Beneficii: Oferim pachet salarial atractiv, masina de serviciu, telefon si laptop. In functie de locatia candidatului, asiguram relocare si locuinta de serviciu.

Despre PREMIUM PORC GROUP

Premium Porc Group este un grup românesc de companii, parte a unui holding danez, specializat în înfiintarea și gestiunea producţiei de porcine în sistem intensiv, folosind tehnologie şi know-how danez. Grupul de companii Premium Porc este printre cei mai mari producători de carne de porc din Romania și deține ferme de creștere porcine în judeţele Brăila, Brasov, Constanţa, Olt, Sibiu şi Vrancea.

Website: https://premiumporc.com/

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Brașov,
    Feldioara Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: Biosecuritate
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Da