Responsabil cazare - S.C. PARC HOTELS S.A.

Anunț publicat pe 19 Jun 2024

2 posturi disponibile - Receptie Ramada Plaza

Descrierea candidatului ideal

Absolvent sau student al USAMV, orientat catre client si care doreste sa-si rotunjeasca veniturile.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Ca responsabilitati principale: 1. Intampina si primeste oaspetii hotelului si ofera un serviciu amabil si prietenos fiecarui oaspete 2. Efectueaza in mod adecvat cazarea fiecarui oaspete, asigurandu-se de completarea exacta si completa a fisei de cazare ; 3. Aloca pentru oaspeti camere, daca este necesar; 4. Inmaneaza cheia camerei in concordanta cu procedurile de securitate; 5. Verifica lista de sosiri si urmareste cerintele speciale ; 6. Verifica lista cu sosiri de oaspeti VIP si informeaza mai departe, despre tratamentele VIP, departamentele implicate ; 7. Raspunde intrebarilor si solicitarilor oaspetilor atat personal cat si la telefon. De asemenea preia rezervari; Cerinte: - Cunostinte avansate de limba engleza scris si vorbit; - O alta limba straina constituie un avantaj; - Persoana dinamica; - Atenta la detalii; - Abilitati de comunicare si de a lucra in echipa; - Cunostinte utilizare PC (Excel, Word, Internet), cunoasterea programului de gestiune hoteliera OPERA constituie un avantaj. Beneficii: - Salariul lunar net de 3700 lei + masa calda asigurata in valoare de 420 lei. - Mediu de lucru placut; - Oportunitati de promovare; - Bonusuri de sarbatori

Despre S.C. PARC HOTELS S.A.

Ramada Worldwide este parte a familiei de branduri hoteliere Wyndham Hotel Group, cel mai mare grup hotelier la nivel international, fiind prezent pe sase continente, cu peste 6.500 de hoteluri. Creat in 1954 brandul Ramada a intrat in 2004 in portofoliul Wyndham Hotel Group. S.C. PARC HOTELS S.A. detine in sistem de franciza brandul Ramada pentru cele doua hoteluri Ramada Bucarest Parc si Ramada Plaza

Website: www.ramadaplazabucharest.ro; www.ramadabucharestparc.ro

  • Tip job: Full time
  • Locatie: București,
    Sector 1 Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 2
  • Departament: Receptie Ramada Plaza
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Nu